Skip to main content

MESA näitused 2024

“Re_form_aktsioon” on grupi noorema põlvkonna kunstnike ja moeloojate sissevaade kiireloomulises muutuses moesüsteemi – zeitgeist täis kriitilisi peegeldusi, vanade narratiivide lõpuakorde ja uute väärtuste pealesõite. Näituse lähtepunktiks on rõivas kui tunnet või seisundit edasi andev keha kate, s.o emotsioonide talletaja, narratiivide kandja ja ümberlükkaja. Mood kui rõivaese, lugude jutustaja ja kunstiteos. 

Eesti ja Soome moekunstis on viimase 10 aastaga toimunud olulised nihked: käsitöö taastulemine ja kestlikkusele keskendumine, sooneutraalsus, kehapositiivsus, emotsionaalsus ja kaasatus. Mood on laienenud rõivastelt ruumi ja võib ilmneda nii aktsiooni, installatsiooni kui alles lõplikku vormi otsiva äkkideena. “Re_form_aktsioon” kombibki moekunsti piire väljaspool klassikalist kehakatet ja hooajalisi trende, et anda sõna isiklikele kogemustele.

Näitusel on esindatud noorema põlvkonna (moe)kunstnike looming nii Eestist kui ka Soomest: Karl Joonas Alamaa, Liisa Kanemägi, Annika Kiidron, Elina Laitinen (FI), Hanna Lampinen (FI), Kris Lemsalu, Urmas Lüüs, Mari Masso, Cärol Ott, Kärolin Raadik, Karl-Christoph Rebane, Jaanus Samma, Lisette Sivard, Kirke Talu, Marta Vaarik, Juha Vehmaanperä (FI), Ron Verlin, Tauri Västrik.

Kuraatorid: Marion Laev, Bianka Soe
Loovprodutsent ja videode montaaž: Herkko Labi
Kujundaja: Anneli Arusaar
Helikujundus: Hendrik Kaljujärv
Graafiline disainer: Martin Veisman
Videode operaator: Siim Loog
Tõlkija: Kaisa Kaer

Näitus “Re_form_aktsioon” on Telliskivi Loomelinnaku Rohelises saalis avatud K–R 12–19, L–P 12–17 alates 10. maist kuni 18. augustini 2024. 

Lisaks näitusele “Re_form_aktsioon” on kunstifestivali “Ma ei saa aru” raames avatud veel mitu näitust ja installatsiooni:

 • “MANIA GRANDIOSA. Tallinnast Pariisi”, autorid Karl Joonas Alamaa ja Lisette Sivard. Asub Rohelise saali kõrval), avatud K–R 12–19, L–P 12–17
 • Installatsioon “Siduvad lõimed”, autor Sorcerer, Konteiner galerii õuealal (mänguplatsi kõrval), avatud 24/7
 • Installatsioon “Telk”, autor Andreas Kübar, Kuppel galeriis õuealal, avatud 24/7

Kõik väljapanekud jäävad avatuks kuni 18. augustini 2024.

Põhikooli ja gümnaasiumi kooligruppe ootame näitusetuurile alates 13. maist. Täpsem informatsioon ja näitusetuuri broneerimine: sigrid@telliskivi.cc,
tel 5168205.


Näituse “Re_form_aktsioon” pilet

 • Sooduspilet 3€
 • Täispilet 5€
 • Perepilet 10€ (kaks täiskasvanut ja lapsed)
 • Näitusetuur kooligruppidele 3€/õpilane + giiditasu 50€
 • Kuni 8-aastane laps ja puudega inimene pääseb näitusele tasuta
 • Sooduspileti õigus: õpilane, õpetaja (ISIC ja ITIC kaardi näitamisel), pensionär, Kunstnike Liidu liige, Ukraina kodakondsusega inimesed

   Fotograaf: Martin Kosseson